NIJE BILO LAKO, ALI POBEDA JE TU: Olga Danilović korak bliža Rolan Garosu!
Olga Danilović, Foto: Ricardo Larreina / imago sportfotodienst / Profimedia

pariz

Ostale su još dve prepreke

Srpskia teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos.

Ona je na startu kvalifikacija posle velike borbe eliminisala Rumunku Anku Todoni rezultatom 2:1 (6:1, 4:6, 6:1).

Ovo je bio njhihov prvi međusobni duel, a trajao je 128 minuta.

Olga je odigrala fantastičan prvi set. Dva puta je oduzela servis protivnici, dok Rumunki nije dozvolila niti jedan brejk. Srpkinja je tako posle 35 minuta igre osvojila prvi set rezultatom 6:1.

Danilović je nastavila sa dobrom igrom i u drugom setu i ekspresno je povela rezultatom 2:0. Ipak, u tim trenucima se budi i Todoni, koja vraća brejk i stiže do 2:2.

Uspela je Olga da napravi novi brek, ali je odmah usledio i ribrejk sa druge strane, pa je posle šest gemova rezultat bio 3:3.

U devetom gemu srpska teniserka propustila je tri brejk lopte, Rumunka se izvukla i povela 5:4. Kazna za Olgu stigla je u desetom gemu, kada je Todoni iskoristila drugu set loptu i nakon brejka osvojila drugi set rezultatom 6:4.

Srećom, to nije omelu našu teniserku. Olga je ponovila igru iz prvog seta, oduzela je rivalki tri puta servis i odlučujući set rešila u svoju korist rezultatom 6:1.

Olga Danilović će se u okviru 2. kola kvalifikacija za Rolan Garos sastati sa Australijankom Kimberli Birel, koja je posle tri seta eliminisala Polinu Kudermetovu.